skJazyk

Aug 24, 2026

314Ah vs 500Ah+ batériové články: Čo je lepšie pre BESS?

Zanechajte správu

Pre väčšinu projektov ukladania energie z batérií nie je výber medzi 314Ah a 500Ah+ článkami LFP jednoduchou súťažou pri výbere čísla s najväčšou kapacitou. Praktickou otázkou je, či konkrétna bunková platforma produkuje lepší kompletný BESS po zahrnutí architektúry napätia, chladenia, overenia bezpečnosti, prepravných limitov, zdrojov, záruky a ekonomiky životného cyklu.

314Ah zostáva silnou voľbou, keď si projekt cení vyspelú integráciu, osvedčenú kvalifikáciu a istotu realizácie. Overená 500Ah+ platforma sa stáva presvedčivejšou, keď znižuje počet buniek a systémový hardvér podstatne zlepšuje integráciu kontajnerov alebo ekonomiku projektu. Väčšia bunka nie je automaticky lepšia.

Ak si potrebujete zopakovať rozdiel medzi kapacitou a uloženou energiou, pozrite si toto vysvetleniečo znamená Ah na batérii. Pre čitateľov, ktorí porovnávajú skôr kompletné architektúry úložísk než jednotlivé bunky, totoPrehľad BESSposkytuje užitočný kontext na{0}}systémovej úrovni.

 

Jedným z dôležitých obmedzení je, že „500 Ah+“ je trhová kategória, nie štandardný fyzický formát. Súčasné produkty majú kapacitu približne 500 Ah až výrazne nad 600 Ah a niektoré-platformy s dlhou životnosťou prekračujú 1 000 Ah. Rozmery, koncovky, rýchlosti nabíjania a vybíjania, nároky na cykly a architektúry systému sa líšia podľa výrobcu. Nižšie uvedené porovnanie preto používa skôr reprezentatívne komerčné príklady než predstieranie, že všetky veľké bunky sú zameniteľné.

314Ah and 500Ah+ LFP battery cells compared

314Ah vs 500Ah+: so skutočnými číslami

Nasledujúci benchmark používa publikované produkty HiTHIUM 314Ah a 587Ah LFP, pretože porovnanie dvoch produktov od rovnakého výrobcu odstraňuje časť hluku, ktorý sa objavuje, keď rôzni dodávatelia používajú rôzne filozofie dizajnu a konvencie podávania správ. Špecifikácie 314Ah sú k dispozícii u výrobcuTechnický list 314Ah, pričom aktuálne informácie o produkte 314Ah a 587Ah sú uvedené naProduktová stránka HiTHIUM cell.

Faktor Reprezentatívna 314Ah LFP bunka Reprezentatívna 587Ah LFP bunka
Nominálna kapacita 314 Ah 587 Ah
Menovité napätie použité na porovnanie 3.2V 3.2V
Približná nominálna energia na článok 1,005 kWh 1,878 kWh
Zvýšenie energie na bunku Základná línia Asi o 87 % viac nominálnej energie
Ilustratívne články na nominálny 1MWh Asi 995 Okolo 532
Ilustratívne zníženie počtu buniek- Základná línia Približne 46,5 %
Publikovaná gravimetrická hustota energie Vyššia alebo rovná 173,2 Wh/kg ≈185 Wh/kg
Zverejnená objemová hustota energie Väčšie alebo rovné 382,6 Wh/l ≈413 Wh/l
Zverejnené rozmery 174,70 × 71,70 × 207,11 mm 286 × 73,50 × 216,3 mm
Zverejnený nárok na nominálny cyklus Väčšie alebo rovné 13 000 cyklom Väčšie alebo rovné 11 000 cyklom
Typický argument projektu Vyspelosť, kvalifikácia a flexibilita pri získavaní zdrojov Nižší počet buniek a vyšší potenciál-integrácie systému

 

Fewer 587Ah cells are needed per nominal MWh

Vyššie uvedené údaje o "článkoch na MWh" sú jednoduchou energetickou aritmetikou: 1 000 kWh delené nominálnou energiou na článok. Nie sú dizajnom balenia. Skutočný BESS musí spĺňať požiadavky na sériové napätie, paralelnú kapacitu, použiteľný stav--okna nabíjania, redundanciu, tepelné limity a topológiu systému.

Údaje tiež odhaľujú bežnú mylnú predstavu. Prechod z 314Ah na 587Ah zvyšuje nominálnu energiu na článok o približne 87 %, no zverejnené hodnoty -gravimetrickej a objemovej hustoty energie-na úrovni článku sa zlepšujú len o jedno-ciferné percento. Väčšia kapacita dáva hlavne dizajnérovi systému možnosť znížiť počet buniek a súvisiaceho hardvéru. Nevytvára 87 % zlepšenie vo Wh/kg alebo Wh/L.

Zverejnené údaje o cykloch poukazujú na druhý bod: vyššie Ah vo svojej podstate neznamená dlhšiu životnosť. Tvrdenia o-životnosti cyklu sa musia pred použitím v modeli LCOS skontrolovať spolu s teplotou, rýchlosťou nabíjania/vybíjania, hĺbkou vybitia, prahom konca--životnosti a pokojovými podmienkami.

Prečo majú 314Ah články v roku 2026 stále zmysel

1. Vyspelá platforma môže znížiť riziko realizácie

314Ah články boli použité vo viacerých generáciách komerčných a úžitkových -konštrukcií BESS. Praktickou hodnotou nie je len to, že bunka existuje dlhšie. Integrátori už môžu mať na platforme kvalifikované štruktúry balíkov, logiku BMS, rozloženie kvapalinového{4}}chladenia, výrobné procesy, testovanie požiaru, postupy údržby a modely záruky.

V prípade projektu s pevným dátumom{0}}na{1}}postupu, míľnikmi veriteľa alebo obmedzeným časom inžinierstva môže zmena na nový formát bunky vyvolať viac práce, ako naznačuje hárok s údajmi o bunke. Možno bude potrebné prehodnotiť nástroje balenia, geometriu prípojníc, chladiace dosky, kompresnú stratégiu, kalibráciu BMS, použiteľnosť testu požiaru- a plánovanie náhradných dielov-.

2. 314Ah nezmizol z aktuálneho obstarávania

Trh sa nepohybuje čistou jednosmernou{0}}nahradou z 314Ah na väčšie formáty. V januári 2026 spoločnosť EVE Energy oznámila trojročný plán spolupráce 20 GWh, v rámci ktorého bolo 10 GWh pridelených na veľké články s kapacitou 628 Ah/588 Ah a ďalších 10 GWh na články s kapacitou 314 Ah. To je užitočný signál zo skutočného{12}}sveta: vyspelé 314Ah platformy a novšie veľké{14}bunkové platformy môžu koexistovať v rovnakej stratégii obstarávania namiesto toho, aby sa jedna okamžite stala zastaranou. Oznámenie je dostupné odEVE Energia.

3. Druhá-flexibilita zdroja môže byť cennejšia ako maximálna Ah

Sila druhého-zdroja by sa nemala predpokladať len z kapacity, ale vyspelé formáty vo všeobecnosti poskytujú projektovým tímom viac príležitostí na preskúmanie alternatívnych kvalifikovaných dodávateľov, kompatibilné dimenzie a zavedené stratégie nahradenia. Presná odpoveď závisí od konštrukcie balenia: dva články s rovnakou hodnotou Ah nie sú nevyhnutne mechanicky alebo elektricky zameniteľné.

V prípade aktíva infraštruktúry na 15 alebo 20 rokov by mal obstarávateľský tím položiť praktickú otázku už skôr: ak pôvodná bunka nebude neskôr k dispozícii, môže byť kvalifikovaná ďalšia bunka bez prepracovania celého balenia alebo kontajnera?

Prečo sa 500Ah+ články presadzujú?

1. Menej buniek môže materiálne zjednodušiť architektúru systému

Pri použití vyššie uvedených reprezentatívnych hodnôt 314 Ah a 587 Ah nominálny počet článkov požadovaný na reprezentáciu 1 MWh klesne z približne 995 na 532 článkov, kým sa aplikujú obmedzenia architektúry systému. To je približne 46,5% zníženie počtu článkov pre rovnakú aritmetiku nominálnej energie.

Menej článkov môže znamenať menej svoriek, zvarov, prípojníc, snímacích bodov, modulových častí a montážnych operácií. Skutočná redukcia je špecifická pre systém-, ale práve tu sa ponuka veľkej-hodnoty bunky stáva konkrétnejšou, než jednoducho povedať „vyššia kapacita“.

Spoločnosť CATL poskytla pozoruhodný verejný príklad, keď v júni 2025 oznámila hromadnú výrobu a dodávku svojho 587Ah energetického{1}}akumulačného článku. V návrhu súvisiaceho systému CATL uviedla, že celkový počet častí systému sa znížil z približne 30 000 na 18 000, čo predstavuje zníženie približne o 40 %. Spoločnosť tiež zdôraznila potrebu udržať integrovaný systém v rámci prepravného limitu 45{10}ton nebezpečného tovaru. PozriOznámenie CATL 587Ah.

Large battery cells can reduce BESS component count

2. Najväčší prínos sa môže objaviť na úrovni systému, nie na úrovni buniek

Projekt verejnoprospešných služieb nezarába príjmy z pôsobivej kapacity buniek v izolácii. Získava hodnotu z nasaditeľného systému s využiteľnou MWh, prijateľnou prídavnou spotrebou, bezpečnými prevádzkovými limitmi, zvládnuteľnými stavebnými prácami, spoľahlivou dostupnosťou a ekonomickou životnosťou.

Preto je dôležitá energetická hustota nádoby. Ak veľká -bunková architektúra redukuje nebunkový hardvér a zmestí viac využiteľnej energie do prenosného krytu bez porušenia váhových, chladiacich alebo bezpečnostných obmedzení, projekt môže potrebovať menej kontajnerov, základov, káblových vedení a inštalačných operácií. Pre kontext, súčasné komerčné návrhy už dosahujú rozsah niekoľkých-megawatt{5}}hodín v rámci kontajnerových platforiem; pozri toto4–6 MWh kontajnerový BESSpríklad z mapy stránok.

3. Niektoré 600Ah+ platformy sa posunuli nad rámec vzoriek

Veľké bunky už nie sú čisto cestovné produkty. Spoločnosť EVE Energy uviedla, že v januári 2026 bol k sieti pripojený projekt s kapacitou 400 MWh využívajúci jej články s kapacitou 628 Ah s 80 sadami 5MWh jednosmerných energetických-systémov na ukladanie energie. Spoločnosť tiež oznámila kumulatívnu produkciu viac ako jedného milióna veľkých buniek do tohto bodu. Pozrite siOznámenie o nasadení EVE Energy grid-.

Splatnosť však zostáva u dodávateľov nerovnomerná. Spoločnosť TrendForce 16. apríla 2026 informovala, že novo predstavené produkty ESS primárne využívali články s kapacitou nad 500 Ah, že niektorí poprední dodávatelia začali hromadnú zásielku a že väčšina dodávateľov bola stále vo fáze dodania vzorky-. TrendForce očakával nárast výrobnej kapacity nad 500 Ah v priebehu tretieho štvrťroka 2026 a širšiu-sériovú výrobu približne v polovici roku 2027. Pozrite siAktualizácia trhu TrendForce.

To je dôvod, prečo „500Ah+ je komerčný“ a „každý dodávateľ s 500Ah+ je rovnako vyspelý“ sú veľmi odlišné tvrdenia.

Kde väčšie bunky vytvárajú nové inžinierske{0}}obchody

Thermal, safety and transport trade-offs of large BESS cells

Tepelný manažment

Väčší článok umiestni viac elektrochemicky aktívneho materiálu do jedného krytu. To skôr mení tepelný problém, ako ho odstraňuje. Inžinieri musia vyhodnotiť generovanie tepla, chladiaci-povrchový kontakt, vnútorné teplotné gradienty, rovnomernosť teploty medzi bunkami-k{4}}bunkám a ich správanie pri aktuálnom výkonovom profile projektu a okolitých podmienkach.

V prípade kvapalinou-chladeného BESS môže na konštrukcii chladiacich dosiek, prietoku chladiacej kvapaliny, prítlačnom tlaku a logike riadenia záležať rovnako ako na čísle hlavnej kapacity. Tento návod navýber chladiaceho systému BESSje užitočným spoločníkom pri porovnávaní tepelných architektúr.

Form{0}}faktor a riziko výmeny

Štítky „587Ah“, „588Ah“, „628Ah“ a iné veľké-etikety článkov nie sú bežným mechanickým štandardom. Dokonca aj články s podobnou kapacitou sa môžu líšiť šírkou, dĺžkou, výškou, koncovou polohou, požiadavkami na kompresiu, elektrickým správaním a prevádzkovými limitmi.

Pred schválením platformy by kupujúci mali požiadať o{0}}dôsledky budúcej výmeny buniek na úrovni balíka. Ak si výmena pôvodného článku vyžaduje nové prípojnice, chladiace dosky, kalibráciu BMS, konštrukčné diely a overenie bezpečnosti, projekt má vyššie dlhodobé -riziko závislosti od dodávateľa-.

Bezpečnostné overenie sa musí zhodovať s dodanou konfiguráciou

Výsledok na úrovni bunky-nezodpovedá úplnému vyhodnoteniu požiarnej{1}}bezpečnosti BESS. UL Solutions opisuje UL 9540A ako testovaciu metódu na vyhodnotenie tepelného-nebezpečného šírenia požiaru v systémoch na ukladanie energie z batérií a rozlišuje testovanie na úrovni článku, modulu a inštalácie. Súčasný rámec zahŕňa aj špecifické požiadavky-vydanej verzie, takže užitočná otázka obstarávania nie je len „Má UL 9540A?“

Opýtajte sa radšej:Ktorá konfigurácia bola testovaná, na akej úrovni, v ktorej edícii, s akými rozstupmi a predpokladmi požiarnej{0}}ochrany a predstavuje táto konfigurácia zariadenie dodávané do tohto projektu?Aktuálny návod UL je k dispozícii na jeho stránkeStránka s testovacou-metódou BESS UL 9540A. Širší prehľad obstarávania nájdete v príručke na stránkeCertifikácia BESS UL.

Prepravná hmotnosť a obmedzenia pri inštalácii

Vyššia MWh na kontajner je užitočná len vtedy, ak je zariadenie legálne a praktické na presun. Vyššie uvedený príklad CATL je dôležitý, pretože explicitne spája veľkú-optimalizáciu buniek s hranicou prepravnej{2}}hmotnosti. Projektové tímy by mali kontrolovať limity nebezpečného-tovaru, cestné povolenia, kapacitu žeriavov, prístup na miesto, zdvíhacie body, nápravové zaťaženie a miestnu logistiku namiesto optimalizácie MWh na kontajner iba v tabuľke.

Záruka a bankovateľnosť

Technicky atraktívna bunka môže byť stále zlou voľbou projektu, ak je slabá záruka, súvaha dodávateľa, servisná stratégia alebo nezávislá kvalifikácia. Veritelia a inžinieri vlastníkov sa môžu starať o históriu výroby, inštalovanú základňu, dôkazy o testoch, záruky výkonu a povinnosti výmeny rovnako ako nominálnu kapacitu článkov.

To je jeden z dôvodov, prečo si vyspelý 314Ah dizajn môže zachovať konkurencieschopnosť v krátkodobom-projekte, aj keď novšia platforma ponúka čistejšiu teoretickú architektúru.

Prečo menej buniek automaticky neznamená nižšie náklady na životný cyklus

Veľké bunky môžu odstrániť hardvér a montážne kroky, čo môže znížiť časť výrobných a integračných nákladov. Ekonomiku životného cyklu však určuje celý systém, nie samotný počet komponentov.

Porovnanie na{0}}úrovni projektu by malo zahŕňať aspoň:

  • Náklady na systém na kľúč a náklady na inštaláciu
  • Použiteľná striedavá alebo jednosmerná energia za definovaných prevádzkových podmienok
  • Efektivita obojsmernej{0}}cesty a pomocná spotreba
  • Očakávaná stratégia degradácie a augmentácie
  • Dostupnosť systému
  • Preventívna a nápravná údržba
  • Stratégia výmenných-článkov a náhradných{1}dielov
  • Výnimky zo záruky a záruky výkonu
  • Predpoklady financovania a životnosť
  • Vyradenie z prevádzky alebo ukončenie{0}}záväzku{1}}životnosti, ak je to možné

Ak dve alternatívy používajú rozdielne predpokladané{0}}životnosti cyklu, chladiace záťaže, záruky dostupnosti alebo stratégie výmeny, porovnávanie iba ceny článku za Wh môže viesť k nesprávnemu rozhodnutiu. Pre širší rámec pozri totoanalýza nákladov na systém skladovania energie batérie.

314Ah vs 500Ah+: rozhodovacia matica

Priorita projektu 314Ah má tendenciu byť silnejší, keď... 500 Ah+ má tendenciu byť silnejšie, keď...
Istota rozvrhu Existujúca systémová platforma je už kvalifikovaná a redizajn by ohrozil míľniky dodávok. Projekt má dostatok inžinierskeho času na overenie novšej architektúry buniek a systému.
Flexibilita dodávateľa Ústrednými požiadavkami sú viaceré možnosti kvalifikovaného získavania zdrojov a plánovanie výmeny. Konkrétny veľký-dodávateľ článkov je prijateľný a dlhodobé-záväzky dodávok sú silné.
Hustota nádoby Existujúca MWh na kontajner už spĺňa obmedzenia lokality. Každá ďalšia využiteľná MWh na kontajner vytvára zmysluplné úspory na pozemku, v stavebníctve alebo pri inštalácii.
Redukcia komponentov Súčasný dizajn má už stabilný výnos, spoľahlivosť a servisné postupy. Zmenšenie článkov, prípojníc, snímacích kanálov a hardvéru modulu podstatne zlepšuje jednoduchosť systému.
Bankovateľnosť Konzervatívna kvalifikácia veriteľa, poisťovateľa alebo vlastníka uprednostňuje zavedené platformy. Vybraná veľká-bunková platforma má primeranú produkčnú históriu, testovanie, záruky a komerčné nasadenie.
Dlhá{0}cestovná mapa Projekt je založený na osvedčenej konvenčnej architektúre a nepotrebuje novú platformu. Systém je od začiatku navrhnutý pre architektúru s vyššou{0}}kapacitou alebo dlhou{1}}trvaním.

Ktorá bunka je lepšia pre rôzne projekty BESS?

Skladovanie energie C&I

Pre mnohé komerčné a priemyselné projekty je špecifikácia Ah článku menej dôležitá ako výber správnej kompletnej skrine alebo systému. Pri rozhodovaní zvyčajne dominuje pôdorys, integrácia PCS, bezpečnostná certifikácia, akustika, tepelný manažment, záruka, servisná odozva a požiadavky na inštaláciu. Vyspelá skriňa s kapacitou 314 Ah- preto môže zostať vysoko konkurencieschopná.

Blízko{0}}projekty verejných služieb s pevným harmonogramom

Ak už projekt má kvalifikovaný návrh, kontrolu veriteľa, protipožiarny{0}}bezpečnostný balík a dodávateľský reťazec postavený na zrelom formáte buniek, zmena platforiem len s cieľom získať vyššie číslo Ah môže zvýšiť plán a kvalifikačné riziko. V tomto prípade si 314 Ah často zasluhuje silný predpoklad, pokiaľ alternatíva s veľkou -článkou nepreukáže merateľný prínos na úrovni projektu-.

Projekty služieb s obmedzenými{0}}stopami

500 Ah+ sa stáva atraktívnejším, keď sú pozemky, počet kontajnerov, stavebné práce alebo inštalačné práce dôležitými faktormi nákladov. Správne porovnanie je potom medzi kompletnými jednosmernými blokmi alebo riešeniami kontajnerov: využiteľná MWh, prepravná hmotnosť, pomocné zaťaženie, tepelný dizajn, dôkazy o bezpečnosti a náklady na životný cyklus.

Nové dlhotrvajúce-platformy

Veľké bunky sa čoraz viac navrhujú spolu s architektúrou s vyššou{0}}kapacitou a dlhou{1}}trvaním. Napríklad HiTHIUM teraz ponúka 587Ah a väčšie produkty LFP popri svojej 314Ah platforme. Tieto návrhy môžu byť atraktívne, keď má projekt dostatok času na vývoj, aby kvalifikoval kompletnú architektúru, namiesto toho, aby nútil novú bunku do starého dizajnu balenia.

Sedem otázok, ktoré by ste si mali položiť pred výberom bunky BESS

  1. Aká je skutočná požiadavka projektu?Pred porovnaním článkov definujte MW, využiteľnú MWh, trvanie vybíjania, očakávané cykly, okolité podmienky, pôdorys lokality, požiadavky na rozvodnú sieť a životnosť.
  2. Aká je využiteľná energia systému?Porovnajte využiteľnú AC alebo DC energiu za rovnakých prevádzkových predpokladov, nie len nominálnu kapacitu článku.
  3. Aký výkonový profil musí článok podporovať?Potvrďte nepretržité a špičkové rýchlosti nabíjania/vybíjania, teplotné limity a dôsledky degradácie.
  4. Ako bol tepelný návrh overený?Vyžiadajte si údaje o-rozdelení teploty, architektúre chladenia, limitoch okolia a relevantných testovacích podmienkach.
  5. Aké bezpečnostné dôkazy platia pre presne dodanú konfiguráciu?Overte si štandardy, vydanie, úroveň testovania, kryt, rozmiestnenie a predpoklady{0}}požiarnej ochrany.
  6. Čo je druhý-zdroj a stratégia nahradenia?Zistite, či je možné kvalifikovať alternatívnu bunku bez veľkého prepracovania balenia alebo kontajnera.
  7. Ktorá možnosť vytvára silnejšiu ekonomiku životného cyklu?Porovnajte spoločne využiteľnú energiu, účinnosť, degradáciu, dostupnosť, údržbu, rozšírenie, záruku a predpoklady financovania.

Bežné chyby pri porovnávaní

Predpoklad vyššie Ah znamená úmerne vyššiu hustotu energie

nie je. Reprezentatívne porovnanie 314 Ah- až 587 Ah ukazuje asi o 87 % viac nominálnej energie na článok, zatiaľ čo publikované Wh/kg a Wh/L sa zlepšujú oveľa miernejšie. Hodnota väčšej bunky je predovšetkým integračná príležitosť.

Porovnanie počtov cyklov-životnosti bez testovacích podmienok

Tvrdenie o cykle je neúplné bez rýchlosti nabíjania/vybíjania, teploty, hĺbky vybitia, prahu konca-{1}}životnosti a iných testovacích podmienok. Nižšie číslo cyklu v nadpise pri prísnejšom teste môže byť zmysluplnejšie ako vyššie číslo pri jednoduchšom teste.

S každým 500Ah+ produktom zaobchádzať ako s rovnako zrelým

Prieskum trhu a oznámenia výrobcov ukazujú zmiešaný obraz: niektoré veľké -bunkové platformy už pracujú na hromadnej výrobe a projektoch sieťového{1}}rozsahu, zatiaľ čo mnohí dodávatelia stále vychádzajú zo vzoriek. Kvalifikácia musí byť špecifická pre dodávateľa- a produkt-.

Za predpokladu, že menej buniek zaručí nižšie LCOS

Menej komponentov môže znížiť niektoré náklady, ale slabá účinnosť, vyššie pomocné zaťaženie, rýchlejšia degradácia, slabá dostupnosť alebo zložitá logistika výmeny môžu zmazať výhody.

Výber bunky pred definovaním systému

Projekt by mal najskôr stanoviť elektrické, tepelné, konštrukčné, bezpečnostné, logistické, harmonogramové a ekonomické požiadavky. Výber buniek by sa mal riadiť týmito obmedzeniami.

FAQ

Otázka: Je batériový článok 500 Ah+ vždy lepší ako článok 314 Ah?

Odpoveď: Nie. Väčší článok uchováva viac energie na článok a môže znížiť počet článkov, ale lepšia voľba BESS závisí od celkovej architektúry, vyspelosti dodávateľa, hustoty energie, chladenia, overenia bezpečnosti, dopravy, záruky, zdrojov a ekonomiky životného cyklu.

Otázka: Stáva sa 314Ah zastaraným?

Odpoveď: Nie. Súčasné portfólio obstarávania a výrobcov stále zahŕňa 314 Ah popri väčších formátoch. Trh sa diverzifikuje namiesto toho, aby každý projekt prešiel na jeden univerzálny štandard veľkej-bunky.

Otázka: Koľko menej článkov dokáže použiť dizajn s kapacitou 587 Ah?

Odpoveď: Pri použití jednoduchej nominálnej{0}}aritmetiky energie pri 3,2 V predstavujú približne 995 314Ah články alebo 532 587Ah články 1 MWh, čo je zníženie o približne 46,5 %. Skutočný balík bude používať rôzne celočíselné počty, pretože musia byť splnené aj systémové napätie, paralelné reťazce, použiteľné SOC, redundancia a architektúra.

Otázka: Zvyšujú väčšie bunky automaticky energetickú hustotu nádoby?

Odpoveď: Nie. Môžu vytvoriť silnejšiu integračnú príležitosť, ale konečná hustota kontajnera závisí od geometrie balenia, chladenia, konštrukčného hardvéru, vôlí, požiarnych systémov, hmotnostných limitov a použiteľného prevádzkového okna.

Otázka: Sú väčšie bunky ťažšie chladiteľné?

Odpoveď: Vytvárajú iný problém tepelného dizajnu, pretože v každom kryte je sústredených viac aktívneho materiálu. Či sa systém chladí ľahšie alebo ťažšie, závisí od konštrukcie článku, generovania tepla, chladiaceho kontaktu, prietoku a prevádzkového profilu. Skontrolujte overené údaje o teplote namiesto posudzovania iba podľa Ah.

Otázka: Mali by kupujúci porovnávať bunky podľa ceny za Wh?

Odpoveď: Cena za Wh je užitočná pre úvodnú obrazovku, ale nestačí na obstarávanie. Konečné rozhodnutie by malo byť založené na využiteľnej systémovej energii, účinnosti, degradácii, prídavnej spotrebe, inštalácii, údržbe, výmene, záruke, dostupnosti a očakávanej prevádzkovej životnosti.

Záverečné jedlo so sebou

Prechod z 314Ah na 500Ah+ články LFP je najlepšie chápať ako prechod na integráciu systému-, nie ako preteky o maximalizáciu kapacity vytlačenej na údajovom hárku.

Vyberte si vyspelú 314Ah platformu, keď sa získa kvalifikácia, flexibilita zdrojov, známe správanie systému a istota harmonogramu vytvárajú väčšiu hodnotu ako len ďalšia integrácia.

Zvážte overenú platformu s kapacitou 500 Ah+, keď nižší počet článkov, nižší počet hardvéru a vyššia integrácia{2}}kontajnerov prinášajú merateľné prínosy projektu a vybraný dodávateľ môže preukázať vyspelosť výroby, bezpečnostné dôkazy, záručnú podporu a dôveryhodnú stratégiu služieb.

Proces obstarávania by sa mal začať požiadavkou BESS a mal by postupovať spätne. Definujte výkon, využiteľnú energiu, trvanie, stopu, okolité podmienky, prepravné limity, bezpečnostné kódy, harmonogram, stratégiu zdrojov a ekonomiku životného cyklu. Potom namiesto výberu najvyššieho čísla Ah porovnajte kompletné systémy postavené na každej bunkovej platforme.

Zaslať požiadavku
Inteligentnejšia energia, silnejšie operácie.

Polinovel dodáva vysoko{0}}výkonné riešenia na ukladanie energie na posilnenie vašich operácií proti výpadkom napájania, nižšie náklady na elektrickú energiu prostredníctvom inteligentného riadenia špičiek a dodanie udržateľnej energie pripravenej na budúcnosť-.